loader image

Domki jednorodzinne
SZ_01

Projekt dotyczy dwóch domów jednorodzinnych zlokalizowanych w malowniczej Szczawnicy. Inwestycja znajduje się na urokliwym wzgórzu, które oferuje przepiękne widoki na Tatry. Wyzwaniem projektowym było uwzględnienie dużych różnic w terenie, wąskiej działki oraz osuwiskowego charakteru gruntu.

Z uwagi na szerokość działki, zdecydowano się zrezygnować z okien od strony wzgórza, aby maksymalnie zbliżyć się do granicy działki. Natomiast od strony widokowej zaprojektowano przeszkloną elewację na parterze, z możliwością zamknięcia jej drewnianymi żaluzjami. Dzięki temu można cieszyć się panoramicznym widokiem, jednocześnie zachowując prywatność.

W pierwszym z budynków wykorzystano różnicę w wysokości terenu i zaprojektowano podziemny garaż z zapleczem technicznym. Na parterze znajduje się aneks kuchenny z jadalnią, salonem oraz łazienka. Na piętrze zaprojektowano dwie sypialnie oraz kolejną łazienkę. Dodatkowo, z sypialni przewidziano dwa niezależne balkoniki, z których można podziwiać piękne widoki.

Projekt ten został opracowany z myślą o harmonii z otaczającym krajobrazem, wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu i widok na Tatry.